В Україні зменшилася кількість перевантажених фур

В Україні після введення в експлуатацію комплексів зважування в русі (WIM) кількість перевантажених фур суттєво зменшилася.

В «Укравтодорі» порівняли дані з 23 майданчиків WIM першої черги у квітні, серпні та жовтні 2021 року та дійшли висновку, що, незважаючи на те, що кількість зважених транспортних засобів порівняно з минулим роком збільшилася, відсоток порушень при цьому значно знизився.

За даними Держстату, лише протягом січня-вересня 2021 року вантажні перевезення Україною склали 162 млн тонн, що на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Статистику щодо кількості потенційних порушників габаритно-вагових норм щодо загального трафіку вантажівок «Укравтодор» збирає з минулого року. У 2020 році було зафіксовано, що кожен четвертий-п’ятий автомобіль рухався з перевантаженням.

Для порівняння – дані з 23 майданчиків WiM першої черги у квітні, серпні та жовтні 2021 року. Відсоток порушень значно знизився. При цьому кількість зважених транспортних засобів збільшилася.

Яскравим прикладом позитивних змін є порівняння кількості зважувань до кількості потенційних порушників. Після введення автоматичного накладення штрафів кількість порушень зменшилась у 30 разів.

Це свідчить про те, що «Укравтодору» вдається запобігти перевантаженню транспортних засобів та показати, що мережа майданчиків WiM – це не каральний інструмент держави, а спосіб створити нову культуру вантажоперевезень в Україні.