В Україні запрацювала система моніторингу видачі дозволів на міжнародні автоперевезення

В Україні запрацювала система моніторингу «Шлях», яка дозволяє відстежувати інформацію про видані дозволи на міжнародні вантажні автомобільні перевезення.

Про це сказав міністр інфраструктури України Олександр Кубрак під час спільного засідання президії конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України.

«Минулого тижня ми зробили перший крок на шляху виправлення проблеми з дозволами. Ми ввели систему «Шлях» – це по суті платформа, яка дозволяє перевізникам побачити, які суб’єкти господарювання скільки дозволів отримали. Що вони з ними роблять, хто їх використовує, а хто придбав їх для того, щоб продавати», – сказав Кубрак.

Він додав, що Мінінфраструктури вже скасувало плату за бронювання дозволів на міжнародні перевезення вантажів.

Голова державної служби України з безпеки на транспорті Єгор Прокопчук розповів, що за перший тиждень роботи платформи нею скористалися більше 3000 перевізників.

Він зазначив, що після скасування плати за бронювання перевізники зробили більше 11 тис. замовлень дозволів і при цьому зекономили більше ніж півмільйона гривень.

Як повідомляв Укрінформ, у 2020 році уряд ввів експериментальний проект на замовлення бланків дозволів на поїздку по територіях іноземних держав під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні через Транспортний портал електронних послуг.

Цей портал заробив в Україні з 27 грудня 2019 року.