В Україні почали діяти сезонні обмеження руху вантажівок

В Україні з 1 червня починає діяти заборона на рух вантажівок дорогами державного значення в денний час, за умови температури вище +28 градусів за Цельсієм

Про це повідомляє прес-служба Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) в Фейсбуці.

Відзначається, що обмеження руху стосується транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонн і навантаженням на вісь більше 7 тонн. Виняток становлять вантажівки, які здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.

Такі обмеження вводяться на початку літнього сезону для збереження автомобільних доріг загального користування. На автомобільних дорогах загального користування державного значення встановлені відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити. Про застосування зазначених обмежень та місцях розміщення тимчасових майданчиків проінформовані мають до цього відношення центральні органи виконавчої влади та асоціації автомобільних перевізників.

Перечекати жаркий період можна на майданчиках для тимчасової стоянки транспортних засобів у смугах відводу автомобільних доріг і біля об’єктів дорожнього сервісу.

Згідно з чинним законодавством, дотримання водіями вантажних засобів сезонних обмежень і вагових параметрів перевіряють територіальні підрозділи Укртрансбезпеки і обласні підрозділи Національної поліції України.