У наступному році в Білорусі зміняться правила автоперевезень вантажів

Відповідну постанову № 579 було прийнято урядом 12 жовтня.

Документ набуде чинності 15 квітня 2022 року, повідомляє прес-служба Мінтрансу.

Перевізникам, які виконують перевезення з використанням дозволів на проїзд по території однієї іноземної держави, потрібно буде надавати документи, аналогічні для отримання дозволу на проїзд по території декількох країн.

Крім того, перевізники будуть зобов’язані надавати в Транспортну інспекцію змінені документи та відомості в 10-денний термін з моменту настання змін.

Транспортна інспекція, в свою чергу, повинна буде проводити аналіз відомостей і фактичного використання дозволів перевізниками, що містяться в наданих документах.

У разі виявлення недотримання встановленого порядку використання дозволів, надання недостовірних документів/відомостей або їх ненадання Мінтранс може обмежити кількість дозволів, що підлягають видачі перевізнику.

У Мінтрансі відзначили, що ці зміни дозволять створити на базі автоматизованої інформаційної системи Транспортної інспекції централізовану базу даних про ТЗ, водіях і відповідальних осіб і тим самим зробити процедуру видачі та розподілу дозволів більш прозорою.