Уряд Німеччини поверне польським перевізникам мільярди євро

Уряд Німеччини поверне польським перевізникам мільярди євро, що були переплачені останніми протягом тривалого часу на території сусідньої країни. Про це повідомляє Logistyka.rp.pl. запити на відшкодування почнуть приймати з третього листопада ц.р.

Величезна сума переплачених коштів з’явилася в результаті прийняття нового закону, що набрав чинності 1 жовтня. Документ змінює тарифи за проїзд вантажівок заднім числом, а саме, з 28 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року. Тарифи зменшили на 0,1-0,4 євроцента для вантажівок з чотирма та більшою кількістю осей.

Заявки на відшкодування переплачених коштів можна буде подати у режимі онлайн. Відповідний інтернет-ресурс буде доступний з третього листопада. Однак компанії, які захочуть повернути переплачені гроші, повинні подати документацію, що підтверджує кількість та тривалість поїздок у вказаний період.

Також ЗМІ повідомляють, що Німеччина вимушена була внести зміни у законодавство, оскільки таким стало рішення Європейського суду. Представник юридичної компанії Iuridica Лукаш Чвальчук пояснив, що за європейським законодавством заборонено запроваджувати дорожні збори для покриття витрат на дорожню інфраструктуру за тими статтями, які можна фінансувати виключно з державного бюджету. А Німеччина раніше частину коштів від оплати за проїзд вантажівок віддавала на утримання дорожньої поліції.

Оскільки такі дії визнано незаконними, тепер країна має повернути кошти перевізникам. Подібний процес у 2015 році програла Іспанія, яка за рахунок зборів з продажу пального фінансувала медичні служби.

Підраховано, що протягом 2020 року польські вантажівки проїхали німецькими дорогами приблизно 6,5 млрд кілометрів, за що переплатили два мільярди євро.