Україна та Польща домовилися про збільшення кількості дозволів на вантажні автоперевезення

Україна та Польща домовилися про значне збільшення кількості додаткових дозволів на вантажні автоперевезення, повідомили у Мінінфраструктурі.

«Ми домовилися обмінятися 20 000 додаткових дозволів вже наприкінці серпня цього року. Це дозволить зняти значне напруження у торговельній кризі, яку ми зазвичай спостерігали щороку ближче до кінця літа. І ще 10000 дозволів сторони обміняються у листопаді цього року за умови виконання загального українсько-польського плану розвитку інфраструктури автомобільних міжнародних пунктів пропуску. Вперше за п’ять років ми можемо говорити про реальний прорив у відносинах двох держав», – заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм зазначив, що переговори тривали майже півроку і закінчилися вчора увечері.

У 2018 році Польща знизила квоту міжнародних дозволів на вантажні автомобільні перевезення для України з 200 000 до 160 000. З цього часу щорічно зменшувалася кількість також і додаткових дозволів для України. У 2019 році було надано 10 000 дозволів, у 2020-му – 9 700. Ситуація стала критичною минулого року, коли вперше польською стороною не було надано жодного додаткового дозволу для України, нагадали в Мінінфраструктури.

«Республіка Польща — найбільший транзитний коридор до країн ЄС та другий за обсягом торговий партнер у Євросоюзі. Через спільний кордон із Польщею проходить приблизно 40% усіх вантажних перевезень до 12 країн ЄС». – пояснив Найєм.