Україна вимагає збільшення кількості дозволів на автоперевезення і погрожує подати скаргу на Польщу до Єврокомісії
Україна вимагає збільшення кількості дозволів і погрожує подати скаргу на Польщу до Єврокомісії, повідомляє польське логістичне видання Logistyka.rp.pl. У відповідь Польща починає пригадувати Україні її власні «гріхи».
Заступник міністра економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка заявив, що головною проблемою розвитку торгівлі між ЄС та Україною є позиція Міністерства інфраструктури Польщі стосовно дозволів на автоперевезення її територією для українських вантажівок. Йдеться про вимогу України отримувати від Польщі не 160, а 200 тисяч таких дозволів на рік. За словами Тараса Качки, така кількість відповідала би угоді про асоціації України з ЄС. Він також повідомив, що це питання стане темою для скарги на Польщу до Єврокомісії.
Але поляки знайшли, що відповісти на такі звинувачення. Вони, зокрема, нагадали, що на початку грудня сама Україна заблокувала залізничні потяги з Росії та Китаю до Польщі, а кількома роками раніше польській стороні було відмовлено у запуску регулярного потягу до Одеси.
Польський колега Тараса Качки міністр Рафал Вебер розповів, що уже три роки бере участь у змішаних комітетах з обміну дозволами на перевезення між Україною та Польщею. За цей час Україна постійно вимагала збільшити кількість дозволів, але сама обмежує польських перевізників на своїй території.
Так, у 2020 році поляки отримали лише 90 тис. дозволів на перевезення по Україні, а у попередні роки давали навіть по 60 тисяч. Натомість Україна хоче 200 тисяч, нагадує Вебер.
Він підкреслив, що збільшити квоту дозволів можна за умови поліпшення дорожньої інфраструктури, щоб перетин кордону відбувався набагато швидше. «Це завдання покладається на обидві країни. Ми підписали меморандум стосовно щоденної кількості транспортних засобів для перетину чотирьох автомобільних прикордонних переходів (Дорогуськ, Корчова, Медика та Гребенне). На жаль, ми не виконуємо навіть 80 відсотків взятих зобов’язань. У Корчові з 2016 року на польській стороні працює порожній термінал реєстрації великовагового транспорту. Чекають на відкриття такого ж терміналу з української сторони», – нагадав Вебер.