У березні в Україні був зафіксований сплеск продажів вантажних автомобілів

У березні був зафіксований сплеск продажів вантажної автотехніки повною масою понад 3,5 т. Так, за даними AUTO-Consulting, за перший місяць весни клієнтам було передано майже 500 одиниць нових вантажівок, що на 174% більше, ніж в минулому році. А за підсумками 3-х перших місяців 2021 року аналітики зафіксували зростання продажів вантажівок на 86%.

Такий активний початок сезону не обійшлося без конкурентної боротьби. Лідером українського ринку за підсумками березня залишився МАЗ, якому вдалося наростити продажі більше, ніж в 4 рази і зайняти 18,3% ринку. За перші 3 місяці МАЗ став беззаперечним лідером з продажу, чиї показники майже в 3 рази випереджають найближчих конкурентів.

Активно нарощували продажі в березні і європейські виробники. Так, MAN додав 194%, Scania (+ 163%), Volvo збільшила збут в 10 разів, Renault в 3 рази. З меншими показниками, але в плюсовій зоні закінчили березень і інші європейці.

Ford Trucks впевнено закріпився в Топ-5 українського ринку вантажівок і теж виріс в 5 разів. Але в цьому році дуже серйозну конкуренцію надають і китайські виробники. Так, Howo (Sitrak) вже впритул підібрався до лідерів ринку. Дуже непогано продає і DongFeng Trucks, і JAC.

Драйверами нинішнього зростання стали масштабні закупівлі техніки під прийдешній сезон дорожнього будівництва, але не тільки. Зараз активно оновлюють свої автопарки великі компанії і переходять на нову, більш сучасну техніку. Пожвавився попит і з боку нафтогазового сектора і паливних рітейлерів. Ранні закупівлі почали і сільгоспвиробники.

Таке зростання продажів в березні помітно підчистило склади техніки в Україні, а багато компаній вже переглянули свої плани продажів на цей рік.