Платформа зі штучним інтелектом допоможе подолати негативні наслідки запровадження Пакету мобільності

Більшість транспортних компаній, що надають свої послуги на території ЄС, побоюються наслідків запровадження Пакету мобільності, який, зокрема, жорстко обмежує час водіїв у дорозі та примушує організовувати відпочинок поза межами кабіни своєї вантажівки. Найбільша небезпеку полягає у тому, що рух вантажів уповільниться та стане значно дорожчим. Однак платформа STAFFEL має чудове рішення, яке у нових умовах дозволить скоротити час вантажу у дорозі удвічі. Насправді, вантажі доставлятимуться навіть швидше, ніж тепер, а водії спокійно спатимуть у мотелях.

Проект STAFFEL профінансовано коштами BMVI (німецький Мінтранс) у рамках оголошеної ініціативи mFUND. На створення спеціальної платформи зі штучним інтелектом виділено 1,5 млн євро. Це невисока ціна за вирішення загальноєвропейської проблеми.

Платформа налаштована таким чином, щоб ретельно спланувати рух вантажу на довгих маршрутах з чітким дотриманням нових нормативів щодо робочого часу та відпочинку водіїв. ШІ не лише рахує години, але й здатний визначати оптимальні місця зупинок, де існують готелі, мотелі та стоянки для великогабаритного транспорту.

У розповсюдженому за нагоди презентації даного продукту прес-релізі йдеться про систему перехресної переадресації трафіку. Штучний інтелект розбиває кожен довгий маршрут на частини та організовує передавання вантажу разом з напівпричепом від одного експедитора до іншого. Таким чином, водій на своєму тягачі відпрацює дозволені години, а потім лише передасть фуру своєму колезі, у якого робочий день щойно починається. Він повезе вантаж далі, і зробить це негайно.

Коли ж перший водій відпочине, за задумом авторів проекту, біля нього має з’явитися ще одна вантажівка, водієві якої потрібно відпочивати. Отож, відбувається ще одна заміна.

На думку експертів, ідея чудова, а штучний інтелект легко впорається із завданням координації руху. Проблема лише в тому, щоб якнайшвидше наповнити таку платформу достатньою кількістю клієнтів. На думку розробників, їх не бракуватиме уже від самого початку. Але на проектну потужність платформа усе ж зможе вийти лише за кілька років, коли технологія перехресного трафіку буде відпрацьована належним чином. У будь-якому разі із самого початку платформа дозволить знизити негативні наслідки нових обмежень.