У Нідерландах тестують прототип електричного рефрижератора Schmitz Cargobull S.KOe

З дня на день по вулицях голландських міст почне курсувати повністю електричний рефрижераторний фургон Schmitz Cargobull S.KOe. Прототип безшумного напівпричепа, що працює на акумуляторах, і електричної холодильної установки на електрифікованій осі німецький виробник розробив спеціально для постачальника логістичних послуг Cornelissen, орендної компанії TIP і нідерландської мережі супермаркетів Albert Heijn.

Основні переваги новинки – відсутність шкідливих вихлопів і безпечна для навколишнього середовища робота рефрижератора. Це особливо важливо для голландських міст, де з 2025 року діятимуть особливі зони з нульовим рівнем викидів. Напівпричіп S.KOe COOL SMART оснащений електричною віссю і холодильною установкою S.CUe з вбудованою силовою електронікою і акумуляторною системою. Охолодження і нагрівання вантажу не виробляють шкідливих газів, оскільки замість дизельного палива техніка працює на батареях. Потужність охолодження досягає 15 900 Вт, а теплової потужності – 9 100 Вт.

Електрифікована вісь причепа Schmitz Cargobull рекуперує енергію під час процесів гальмування і скорочує час зарядки акумулятора через електромережу. Така конструкція дозволяє заряджати акумулятор під час поїздки. Це суттєво економить час доставки і скорочує простої техніки в розподільних центрах, тому що зникає необхідність постійного підживлення батарей від мережі.

Управляти напівпричепом і відслідковувати параметри його роботи: стан заряду акумулятора, що залишився діапазону і наявного часу зарядки – дозволяє стандартна телематична система TrailerConnect компанії Schmitz Cargobull.