Росія значно сповільнила пропуск вантажівок з України

На українсько-російському кордоні спостерігається накопичення автомобілів на виїзд на територію Росії, повідомляє Державна прикордонна служба України.

Зазначається, що на пункті пропуску “Гоптівка” на Харківщині зібралося майже 200 автомобілів. Ще 60 вантажівок, які вже пройшли оформлення, знаходяться на території пункту пропуску та очікують на дозвіл на в’їзд до Росії. Періодично аналогічна ситуація спостерігається також перед пунктом пропуску “Бачівськ” у Сумській області.

“Таке скупчення відбувається через повільне оформлення вантажних транспортних засобів у російських пунктах пропуску “Нехотіївка” та “Троїбортне”.

Так, через “Нехотіївку”, що навпроти української “Гоптівки”, росіяни пропускають до сотні вантажівок на добу. Свої дії вони агрументують технологічними схемами, хоча в минулому контролюючі органи РФ оформляли в цьому пункті по 150 і більше вантажівок на в’їзд з України”, – наголошують у Держприкордонслужбі.

Наразі біля пункту пропуску “Гоптівка” прикордонники спільно зі співробітниками Національної поліції висилають додаткові прикордонні наряди, завданням яких є запобігання ситуаціям, які можуть загрожувати безпеці дорожнього руху та забезпечення черговості перетину державного кордону.

Держприкордонслужба рекомендує врахувати відповідну інформацію учасникам міжнародних автоперевезень.