Рекордні черги вантажівок на польсько-білоруському кордоні

Критична ситуація на польсько-білоруському кордоні не могла оминути автоперевізників. За повідомленням видання Logistyka.rp.pl, черги з вантажівок там стали небезпечно довгими.

Колійка при в’їзді до Білорусі через термінал Корощин-Козловиче починається ще біля Білої Підляски та доходить до стоянки у Воронці, яка знаходиться за сорок кілометрів від державного кордону. Очікують, що дуже швидко вона продовжиться до 60 кілометрів. Такий прогноз озвучив вчора віце-президент Національної асоціації перевізників з Білої Підляски Славомір Костян.

Він також розповів, що через посилений контроль значно повільніше працюють навіть польські прикордонники та митники. А Лукашенко, як відомо, днями взагалі пообіцяв припинити транзит територією Білорусі. Окрім того, білоруських дозволів на перевезення полякам вистачить тільки до кінця поточного місяця. Тож під саме Різдво вони, імовірно, будуть відрізані від транзиту чи з одної, чи з іншої причини.

Але й тепер у згаданій черзі 85-90% вантажівок – це білоруські та російські машини. З 600 фур не більше 90 мають польські номерні знаки. За даними прикордонної служби Польщі, у Корощині машини очікують у черзі не менше 20 годин, а у Бобровниках – у середньому по 57 годин.

З білоруського боку кількома днями раніше також були зафіксовані величезні черги. У Козловичах – приблизно 150 автомобілів, у Бжостовіці – 170. Найгірше ж те, що штучно створена проблема з мігрантами на кордоні та деструктивні дії білоруських силовиків ведуть ситуацію не до вирішення проблеми, а до її поглиблення. Так, у ніч на 12 листопада в районі міста Черемча білоруські солдати почали руйнувати тимчасовий прикордонний шлагбаум. Вони виривали стовпи огорожі та розривали дроти службовою машиною. Польські служби були засліплені лазерними променями та стробоскопом.

Мігрантам же, які далеко не завжди розуміють, куди вони потрапили та як їх використовує Лукашенко, на білоруському боці розповідають, нібито за ними виїхали автобуси з Німеччини, але Польща їх не пропускає.