У Німеччині створили нейромережу, що бореться із пробками

Проект KI4LSA німецьких вчених здійснюється за рахунок коштів Федерального міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН. В рамках дослідження вчені провели експеримент на жвавому перехресті в Лемго, де встановили систему з радарами та камерами високої роздільної здатності. Система фіксувала середню швидкість машин, з якою вони проїжджали дане перехрестя, а також скільки транспортних засобів очікують на перемикання світлофора і який взагалі час очікування для кожного авто.

Далі для зниження часу очікування на перехресті вступив ІІ, який на основі зібраних даних змоделював віртуальні схеми регулювання руху. Штучному інтелекту вдалося оптимізувати потік транспортних засобів на 10-15%.

У перспективі фахівці мають намір продовжити дослідження, ускладнивши його таким фактором, як пішоходи, і додавши як обладнання лідари. В рамках цього експерименту вчені збираються скоротити на 30% час очікування за великої кількості людей та зменшити на 25% кількість небезпечних переходів, що не відповідають правилам дорожнього руху.