Опублікувано прогноз стосовно вантажних автомобільних перевезень у Європі на 1 квартал 2022 року

Польське видання Logistyka.rp.pl опублікувало прогноз стану автомобільних вантажних перевезень у першому кварталі наступного року. Ключовим фактором експерти вважають те, що у лютому вступають у силу положення Пакету мобільності, який не припиняють критикувати компанії-перевізники. Але це – не єдине, з чим доведеться зіткнутися.

З початку січня Велика Британія та Ірландія почнуть перевіряти вантажівки при в’їзді на свою територію. Павло Кветен, керуючий директор компанії Girteka Logistics Europe (у компанії приблизно 9 тис. вантажівок), вважає, що нові процедури можуть ще більше дестабілізувати роботу та послабити ланцюги постачання у регіоні.

Крім того, з лютого почнуть діяти положення про відрядження водіїв та регулювання доступу на ринок. Мова про обмеження каботажних перевезень, а також про те, що водії змушені будуть відпочивати у готелях та мотелях, а не у кабінах власних вантажівок. Однак поруч з більшістю таких місць для ночівель немає достатньо місця для паркування великих вантажних машин.

На думку Кветена, у найближчі місяці для автопідприємств найбільш актуальним питанням стане контроль за рухом транспортних засобів у режимі реального часу. Проблема у тому, що через запровадження нових обмежень середня швидкість пересування європейськими країнами значно зменшиться. Тому багатьом перевізникам доведеться купувати додаткові автомобілі. Але тут же вони зіткнуться з новою проблемою – дефіцитом кваліфікованих водіїв.

Статистика третього кварталу примушує виявляти більше активності. У повірянні з аналогічним періодом минулого року тарифи на перевезення у ЄС збільшилися на 21,1%. Рентабельність бізнесу АТП зросла з 3,7% до 5,8%. Тож компанії на 8,5% збільшили також інвестиції. (Тут наведено дані дослідницької компанії Transport Intelligence).

Ще одним ризиком підприємці вважають підвищену під час коронавірусної кризи інфляцію, яка примушує підвищувати заробітну плату персоналу швидше, ніж планувалося.