Президент України підписав закон про штрафи за перевантажені фури

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який закріплює автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів.

Згідно з даними прес-служби глави держави.

Як зазначається, підписаний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» № 1534-ІХ розширює повноваження Укртрансбезпеки в цій сфері, зокрема надає йому право стягувати в судовому порядку плату за проїзд вантажівок, які порушують габаритно – вагові норми.

Крім того, документ встановлює відповідальність вантажовідправника як першої ланки в вантажних перевезеннях і значно посилює відповідальність автоперевізників за недотримання габаритно-вагових норм.

В Офісі Президента нагадали, що глава держави раніше відзначав, що перевантажений автотранспорт, особливо в період збору врожаю, руйнує дорожню інфраструктуру. Тому він наголосив на важливості прийняття документа, який захистить дороги від руйнування надмірно навантаженими автомобілями та підвищить рівень безпеки дорожнього руху.

Як повідомлялося, Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» Верховна Рада прийняла 3 червня 2021 року.