Попит на вантажний автомобільний транспорт у Польщі продовжить швидко зростати

Попит на вантажний автомобільний транспорт у Польщі, вочевидь, продовжить швидко зростати у найближчі місяці, відзначають експерти. Центральне статистичне управління країни повідомляє, що загальний тоннаж цього року на 13% вищий, ніж минулого. Але й у 2020 році динаміка була позитивною – плюс 11,9%. «Найгіршим» у цьому плані місяцем виявився березень, коли зростання становило «лише» 8,4%.

Дані Центрального статистичного управління підтверджує також статистика tendeo.pl. за перші чотири місяці ц.р. аналітики видання зафіксували збільшення обсягів вантажних автоперевезень на 20%. Ці дані були отримані в результаті опитування понад 23 тис. респондентів, тож їх можна сприймати як об’єктивні. Крім того, видання відзначає, що у березні 2021 року реальний попит на вантажні автоперевезення був на 40% більшим, ніж за той самий місяць 2020 р.

Абсолютна більшість вантажів (87%) пересуваються лише усередині країни. Переважно перевезення здійснюють між містами та регіонами. Основними міжнародними експортними напрямками для польських автоперевізників цього року були:

  • Німеччина – 41%.
  • Велика Британія – 16%.
  • Нідерланди та Франція – по 6%.

Майже усе, що залишається, відправляли до таких країн, як Швеція, Бельгія, Італія, Австрія та Чехія.
Імпорт у розрізі автоперевезень виглядає так:

  • Німеччина – 53%.
  • Велика Британія – 20%.
  • Франція – 5%.

Експерти відзначають деяке падіння популярності фур в автоперевезеннях. Двадцятитонні напівпричепи, накриті тентами, зараз забезпечують лише 35% перевезень. 29% вантажів переміщують у фургонах різної тоннажності. 9% – спеціалізованими вантажівками для перевезення меблів. 7% використовують різноманітні вантажні платформи.

Показники останнього тижня червня для польських АТП виявилися на 17% більшими, ніж у 2020 році та на 13% більшими, ніж у 2019-му.