В Євросоюзі не вистачає стоянок для великовантажних автомобілів

Після запровадження Пакету мобільності, який жорстко обмежує час роботи водіїв та навіть самого перебування їх у кабінах вантажівок, з’ясувалося, що у всіх країнах ЄС для запровадження нових норм не створена належна інфраструктура. Зокрема, дуже бракує стоянок для великовагових та габаритних фур.

Дійшло до того, що у Польщі, де на магістральних автошляхах бракує щонайменше кілька тисяч паркувальних місць, водії почали демонстративно залишати свої вантажівки просто під вікнами міністерства охорони праці. Але ця ж проблема існує навіть у Західній Європі, про яку говорять як про регіон з розвинутою інфраструктурою.

Зрештою, усюди немає навіть належної інформації про паркомісця. Якщо ви їдете через котрусь із країн уперше та не маєте жодного досвіду ночівлі на її території, у вас, скоріш за все, будуть проблеми. Також бракує і буферних стоянок, де водії могли б очікувати, наприклад, своєї черги для переїзду через кордон, наприклад, у період посилення карантину. В результаті черги стоять просто на узбіччях.

Навіть у Німеччині для належного виконання Пакету мобільності не вистачає 100 тисяч паркомісць, хоча 300 тисяч уже збудовані. Також у цій країні потрібно ще винайняти 31 тис. працівників як обслуговуючий персонал для паркінгів. За даними Німецької асоціації власників AutoHome VEDA, вартість облаштування самого лише майданчику для паркування фур становить у середньому від 50 до 80 тис. євро. Звісно, за ці гроші, можна лише заасфальтувати майданчик, але потрібна ще хоч якась просто інфраструктура навколо.

Але без вирішення цієї проблеми водії відпочивати не будуть. По-перше, нема де. По-друге, лише вартість викрадених з вантажівок товарів на території ЄС у 2019 році досягла 8,2 млрд євро. Хто ж буде ризикувати?