У США запустять програму з електрифікації вантажоперевезень

PACCAR спільно з Міністерством енергетики Сполучених Штатів запускає програму SuperTruck 3, метою якої є створення потужної мережі вантажних автомобілів з нульовим рівнем викиду парникових газів. Про це повідомляється у прес-релізі компанії.

Перші кроки в цьому напрямку американське Міністерство енергетики почало робити ще у 2009 році: саме тоді уряд країни ініціював першу компанію SuperTruck. У попередніх версіях програми державну субсидію отримали бренди Peterbilt (виробники сідлових тягачів та баластових вантажівок) та Kenworth, що також виробляють вантажні шасі та самоскиди. На ці кошти компанії розробляли та впроваджували у серійне виробництво нові екологічні технології, які б дозволили не тільки підняти ефективність вантажних перевезень, а й знизити негативний вплив на навколишнє середовище.

Тепер до цього руху приєднується PACCAR. У рамках національного екопроекту виробник отримає від держави пайову субсидію розміром понад 30 млн. доларів.

Досвід попередніх програм не виявиться ні забутим, ні відсунутим убік. Саме паливні елементи та акумуляторні батареї від Kenworth та Peterbilt відповідно ляжуть в основу вдосконалення електровантажівок. Серед інших цілей — робота над зарядними станціями та всією супутньою інфраструктурою.

За словами технічного директора PACCAR Джона Річа, для компанії участь у держпрограмі стане великою честю, адже присудження субсидії свідчить про довіру до виробника з боку держави та означає високу оцінку праці.