Нова пошта ініціює зміни до законодавства для захисту підприємців і закликає підписати петицію

Нещодавно Нова пошта стала об’єктом перевірки Держспоживслужби, що була проведена з численними порушеннями вимог законодавства. Результатами цього стало накладення штрафів, неспівставних з можливим порушенням, загальною сумою 326 млн грн. Компанія наразі оскаржує незаконні штрафи у судовому порядку і сподівається на справедливе рішення. При цьому резонанс навколо кейсу об’єднав представників бізнесу та громадськості, які розуміють, що ця проблема – не лише справа Нової пошти, а стосується кожного підприємця, що працює в Україні.

Нова пошта, розуміючи свою відповідальність, консолідувала вимоги бізнесу щодо зміни законодавства у сфері захисту прав споживачів і просить Верховну раду розглянути та внести зміни у закон «Про захист прав споживачів». Зокрема, ми пропонуємо наступні зміни:

  • В законі повинно з’явитися чітке визначення поняття “створення перешкод у проведенні перевірки”, конкретна дія, за яку може бути покарана компанія. Це унеможливить зловживання посадовими особами контролюючих органів своїми повноваженнями
  • Розміри штрафів за порушення законодавства у сфері прав споживачів повинні розраховуватися від рівня неоподаткованих мінімумів доходів, а не від відсотку від реалізації. Це загальновживана практика в інших законодавчих сферах і її застосування у законі про права споживачів унеможливить невмотивоване накладання штрафів, непропорційно високих допущеним порушенням.
  • Привести норми закону «Про захист прав споживачів» у відповідність до норм базового законодавства у сфері державного нагляду. Це, зокрема, допоможе не допускати примусове виконання незаконних рішень контролюючих органів про накладення санкцій на бізнес.

Нова пошта закликає український бізнес та небайдужу громадськість приєднатися до петиції, щоб у майбутньому не допустити свавілля контролюючих органів у сфері захисту прав споживачів.

Підтримати петицію можна тут: https://itd.rada.gov.ua/services/petition/index/9589

Щоб її підписати потрібно спочатку зареєструватися на сайті.