На кордоні між Польщею та Білоруссю утворилися великі черги з вантажівок

Схоже на те, що Білорусь вперто намагається позбутися свого статусу головної країни-транзитера між Євросоюзом та Росією. Logistyka.rp.pl повідомляє, що на кордоні між Польщею та Білоруссю утворилися великі черги з вантажівок. За інформацією видання, білоруські митники навмисне перекрили найбільші переходи та намагаються виправдатися, посилаючись на якийсь збій у комп’ютерній системі.

Напередодні вихідних уже більше доби стояли машини у Корощині. Водії нервували. Адже усім зрозуміло, що у суботу та неділю ніхто з білоруського боку нічого вирішувати чи лагодити не буде. Так прокоментував ситуацію Міхал Верещинський з компанії Marwer.

За словами Славоміра Костяна з Національної асоціації перевізників, у черзі стоїть кілька сотень вантажівок. На територію Білорусі за добу пропускали максимум півтори сотні машин. Але при виїзді з Білорусі до Польщі ситуація ще гірша. Водії розповідають, що стояти доводилося по 40 годин та більше.

На окремих переходах взагалі немає жодного руху. У Бресті, наприклад, у п’ятницю накопичилося від 500 до 600 автомобілів. Білоруська митниця офіційно повідомила про збій у роботі ІТ-системи на переходах Брузгі – Кузниця, Берестовиця – Бобровники, Козловичі – Кукурики (Корощін). А прикордонна служба повідомила, що рух тимчасово призупинено на автомобільних прикордонних переходах з Білоруссю у Половцях та Славатичах. До пізнього вечора п’ятниці ніхто не отримував з білоруського боку жодних повідомлень про те, чи є хоч якась надій на відновлення руху.

Фактично Білорусь знову опинилася за залізною завісою. Питання полягає лише у тому, як довго триватиме ця гра, бо ніхто насправді не вірить, що проблема має виключно технічний характер. До речі, затори утворювалися лише на автомобільних переходах, через які пропускають транзитний транспорт. Залізниця продовжувала працювати у штатному режимі.