На кордоні Чехії та Німеччини перед пунктом тестування на COVID-19 зібралася величезна черга з фур

Дванадцяти кілометрова черга з вантажівок зібралася перед пунктом тестування на COVID-19 в чеському Розвадові на автомагістралі D5/E50 Прага – Нюрнберг в середу через жорсткість контролю і правил в’їзду до Німеччини, повідомляє DVZ.

За даними видання, до тисячі водіїв стояли в черзі перед двома наметами, в яких проводиться тестування.

З метою запобігання поширенню нових варіантів вірусу німецька влада заборонили в’їзд до Німеччини жителям Чехії, Словаччини та австрійського Тіролю. Австрія, в свою чергу, обмежила в’їзд вантажівок на свою територію з Італії через прикордонний перевал Бреннер з тим, щоб Тіроль, через який транзитом йде основний вантажопотік з півдня на північ Європи, не перетворився на величезну парковку.

З нуля годин в неділю, 14 лютого, в’їзд до Німеччини з Чехії, Словаччини та австрійського Тіролю був закритий. Виняток було зроблено для громадян Німеччини і іноземців, що мають посвідку на проживання і прописаних в ФРН, а також членів їх «корінної» сім’ї, до якої належать неповнолітні діти і, наприклад, законна дружина, але не громадянська дружина або чоловік.

Дозволили перетинати німецький кордон також іноземцям, які працюють в німецькій системі охорони здоров’я і на сезонних роботах у сільському господарстві. Водіям вантажівок в’їзд до Німеччини дозволено за умови наявності засвідченої у лікаря довідки про негативний тест на коронавірус, зроблений не раніше 48 год до перетину кордону і на трьох мовах: німецькою, англійською та мовою рідної країни водія.

У понеділок Міжнародний дорожній союз (МСАТ) опублікував заяву, в якій закликав владу Німеччини, Тіролю і Чехії негайно відмовитися від вимоги обов’язкового тестування професійних водіїв вантажівок.

МСАТ зазначив, що нові карантинні заходи були введені, незважаючи на взяті раніше урядами країн ЄС зобов’язання по створенню зелених коридорів для забезпечення безперешкодного руху вантажів в торгівлі всередині ЄС, і нагадав про сумний досвід запровадження подібних обмежень раніше по ходу пандемії. У грудні – січні прийняті Францією карантинні обмежень майже повністю паралізували рух транспорту по транзитному коридору Дувр – Кале.