На дорогах з Китаю до Європи стає дедалі більше автоперевізників

На маршруті між Китаєм та Європою тепер навіть малайзійські вантажівки намагаються скласти конкуренцію трансконтинентальним залізничним потягам та океанським контейнерним суднам, повідомляє Logistyka.rp.pl. Зростання цін на морський та залізничний транспорт створює кращі умови для автоперевізників.

Наприклад, сімейна малайзійська компанія City Zone Express (CZE) зробила ставку на регулярні перевезення між Китаєм та Німеччиною. На автопідприємстві працює понад 200 водіїв. Але навіть цієї кількості виявилося достатньо, щоб у нинішніх умовах компанія стала одним з найважливіших гравців серед автоперевізників у Південно-Східній Азії. Принаймні, CZE вже відкрила 15 офісів у семи різних країнах.

CZE щомісяця перевозить півтисячі контейнерів між Шеньчженем та Гонконгом, а також Малайзією, Таїландом, Сінгапуром, В’єтнамом, Лаосом та М’янмою. Коли тарифи на морські перевезення зросли, а пошук місця на борту став проблемою, компанія почала перевозити контейнери до Німеччини.

Щоб здолати цей маршрут, необхідно витратити 28 діб. Це цілком прийнятний термін для вантажоотримувачів, тим паче, що ніхто зараз не гарантує чіткого дотримання графіків ні на морському, ні на залізничному транспорті. Однак вартість доставки товару на напівпричепі зараз на 20-30% дорожча. Єдиним вузьким місцем залишається державний кордон між Китаєм та Казахстаном, де можна очікувати різних несподіванок, наприклад, раптового посилення карантину чи заборони проїзду.

Літій-іонні акумулятори є найбільш привабливим вантажем для автомобільних перевізників. Такий товар вважають легкозаймистим, а тому на морському чи залізничному транспорті його не вітають. Справді, ніхто не хоче ризикувати, що десь посеред шляху спалахне один контейнер, через який почне горіти ціле судно чи потяг. А вантажівка, власне, і перевозить стільки, скільки уміщується в один контейнер.

Клієнтами малайзійської компанії сьогодні стали такі великі вантажовідправники, як DHL, Ceva, Raben та DSV.