Компанія MAN Truck & Bus звернулася до німецьких політиків з проханням встановити зрозумілі правила декарбонізації

Одразу після завершення федеральних виборів компанія MAN Truck & Bus звернулася до німецьких політиків з проханням вжити реальних заходів стосовно декарбонізації транспорту, а також узгодити чіткі та зрозумілі правила на ринку, щоб цей процес надалі не гальмував. Із заяви представників MAN зрозуміло, що компанія закріпила декарбонізацію транспортного сектора у своїй корпоративній стратегії, але вона не хоче виявитися однією з тих небагатьох, хто насправді починає дбати про екологію та витрачає на це гроші.

У прес-релізі, опублікованому 27 вересня, лунає вимога до нового федерального уряду (який, щоправда, ще не сформовано) «створити необхідні рамкові умови, щоб транспорт і логістика також були економічно доцільними в майбутньому».

MAN вимагає якнайшвидше створити мережу зарядних станцій на магістралях та у міських районах з високою економічною активністю для того, щоб новітній комерційний транспорт на електротязі можна було використовувати без обмежень. Також країні потрібна електромережа з необхідною потужністю відновлювальної енергії. Про це заявив Андреас Тостманн, голова департаменту вантажного транспорту та автобусів MAN.

На його думку, майбутню мережу зарядних станцій необхідно забезпечити належною кількістю електроенергії за помірними цінами. Йдеться про потужність станцій від 700 до 1000 кіловат вздовж транспортних коридорів Європи. Причому, створення мережі бажано завершити до 2025 року.

Також представники MAN пропонують призначити плату за викиди окису вуглецю, яка з часом зробила би невигідним використання у ЄС транспортних засобів з двигунами внутрішнього згорання. В іншому випадку електромобілі надто довго виборюватимуть право на існування та ще десятиліттями програватимуть у конкуренції з нинішніми авто. Нарешті, компанія пропонує звільнити від мита транспортні засоби з нульовими викидами принаймні до 2030 року.