Кабмін України запропонував ввести плату для фур за проїзд по дорогах державного значення

Вчора, 22 вересня, Кабінет міністрів підтримав законопроект, який передбачає, що вантажівки з вагою понад 12 тонн повинні платити за користування дорогами державного значення. Про це в Telegram повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, документ є частиною плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС. Такі норми практикуються в більшості європейських країн.

“Тисячі кілометрів доріг в Україні будуються за рахунок коштів платників податків. При цьому тисячі кілометрів українських доріг отримують найбільше навантаження і знос саме від вантажівок. Тому для них пропонується встановити оплату за користування дорогами загального користування”, – вказав глава уряду.

Також він підкреслив, що отримані кошти будуть консолідуватися в державному дорожньому фонді як додатковий ресурс для створення “якісно нової інфраструктури”.

Нагадаємо, з 1 жовтня в Україні повноцінно запускається автоматична фіксація перевищення вагових норм WiM, яка діяла до цього в тестовому режимі. Це передбачено законом №1582-IX щодо питань здійснення габаритно-вагового контролю.