ISI опублікував результати дослідження перспектив використання електричних вантажівок

Інститут системних та інноваційних досліджень Фраунгофера (ISI) опублікував перше техніко-економічне обґрунтування електрифікації регіонального транспортного потоку. Попередньо було проведено дослідження на базі реальної транспортної компанії у Німеччині. Його замовила Європейська екологічно-транспортна організація Transport & Environment (T&E).

Зокрема, у презентованому документі експерти стверджують, що у багатьох транспортних компаніях ЄС електрифікація вантажних перевезень уже здійснена або можлива у найкоротші терміни. Однак виникає ще чимало запитань стосовно економічних переваг такої трансформації.

Рік тому німецьке відділення T&E почало співпрацювати з кількома транспортними та промисловими компаніями, щоб вивчити умови практичного застосування електротранспорту, у тому числі технічні проблеми та вплив на фінансовий стан підприємств. Основне дослідження проводилося на базі компанії Rewe Group, що працює у північно-східному регіоні країни.

В результаті було виявлено, що на сьогодні приблизно 60% вантажних перевезень доцільно здійснювати саме з використанням електрифікованих вантажних машин. При цьому 40% перевезень уже вигідніше здійснювати на електромобілях, а не на авто з дизельними чи газовими двигунами.

Експерти ретельно проаналізували 9500 здійснених рейсів між 540 логістичними об’єктами. Вони також дійшли до висновку, що той асортимент вантажівок на акумуляторах, який сьогодні пропонують виробники, можна вважати достатнім, щоб забезпечити увесь спектр транспортних послуг для міської логістики. Крім того, існуюча техніка спроможна забезпечити половину регіональних перевезень, однак вони вимагатимуть чіткого планування маршрутів з урахуванням ємності акумуляторів та можливості здійснювати підзарядку в пунктах прибуття та відправлення.

Поки що обмеженою є можливість використання великовагового електротранспорту (понад 26 тонн) на далеких маршрутах. Проблема полягає як у відсутності інфраструктури, так і в обмеженому асортименті вантажівок такого класу.

Однак, на думку дослідників, надалі федеральний уряд та європейські організації не повинні відволікатися на різноманітні перехідні рішення, як використання біопалива чи переведення бензинових двигунів на газ. Це було би марною тратою часу та грошей, які можна використати для швидшого переведення транспортної логістики на автомобілі з нульовими викидами.

Від урядів країн ЄС вимагається рухатися трьома основними напрямками: запроваджувати та збільшувати окрему плату за використання транспортних засобів, що мають викиди СО2, впевнено зменшувати ліміти використання автомобілів з двигунами внутрішнього згорання та швидко розвивати інфраструктуру для електротранспорту.