IRU запропонував переосмислити будівництво європейської мережі електричних зарядних пристроїв і водневих станцій

За даними Міжнародного союзу автомобільного транспорту (IRU), багато транспортних компаній в ЄС готові переводити свої автопарки на електричну тягу та водневі технології. Але у всіх виникає одне й те ж саме запитання: де інфраструктура зарядних станцій та водневих заправок?

У зв’язку з цим IRU запропонував переосмислити будівництво європейської мережі електричних зарядних пристроїв і водневих станцій, призначених для обслуговування важких транспортних засобів.

Представники IRU вважають, що щільність і розташування інфраструктури альтернативних видів палива має бути пов’язана з будівництвом безпечних паркінгів і мережею доріг TEN-T. Темпи створення інфраструктури та переведення вантажівок на альтернативну тягу мають бути узгоджені між собою.

Крім цього, в IRU вважають, що на рівні окремих держав потрібно зберегти підтримку для тих перевізників, які використовують транспортні засоби на СПГ ще й після 2025 року, оскільки не можна допустити, щоб вони за своїм статусом зрівнялися з дизельними та бензиновими машинами.

У той же час уряди повинні забезпечити гарантію постачання достатньої кількості електроенергії для електричних зарядних пристроїв, а їхні мережі мають бути оснащені інформацією про заповненість. Найкращою була б стандартна загальноєвропейська система бронювання місць з функцією прогнозування часу очікування та безпечною системою оплати.

IRU вказує, що перехід легкових автомобілів на альтернативні приводи в майбутньому може загрожувати роботі нафтових заправок. Вони втратять 300 мільйонів клієнтів, а 7 мільйонів комерційних транспортних засобів, особливо далекомагістральних, можуть залишитися без палива.

Електричні та водневі вантажівки мають менший запас ходу, ніж дизельні транспортні засоби, тому заправних та зарядних станцій для них знадобиться більше.

У виробників вантажівок, однак, немає вибору. Правила,про які вони домовилися з Європейською комісією, змушують їх випускати електричні моделі. Утім, такі виробники, як Mercedes, Scania чи Volvo готові постачати на ринок машини різних вагових категорій та призначені для різних кліматичних умов. Volvo, наприклад, нещодавно провела випробування нової електричної вантажівки поблизу полярного кола, де нормальна температура у цю пору становить мінус 25 градусів.