Британська компанія Hermes стала першим замовником безпілотних автомобілів Ford

Британська компанія Hermes, що спеціалізується на доставці товарів споживачам, стала першим замовником безпілотних автомобілів Ford, які у тестовому режимі почнуть використовувати у кур’єрській службі.

У рамках партнерської співпраці, обидві компанії випробують у реальних умовах автономні транспортні засоби. Йдеться про звичайну комерційну вантажівку Ford, обладнану низкою датчиків, яка теоретично може пересуватися дорогами спільного користування без допомоги водія.

Утім, водій поки що є, але ніхто з інших учасників руху його не помічатиме та й він сам виконуватиме лише контролюючу роль. Окрім іншого, двотижневі тестування допоможуть зрозуміти, як інші водії та пішоходи сприйматимуть той факт, що поруч із ними «з рівними правами» пересувається безпілотник.

За словами фахівців, перехід на самокерований транспорт – дуже серйозний та відповідальний крок. До нього потрібно підготуватися, знаючи заздалегідь, які проблеми можуть виникати на дорозі.

Вантажний фургон буде доставляти консолідований вантаж відправлень до різних кварталів. Тут його забиратимуть піші кур’єри, завданням яких є завершити доставку за визначеними адресами. Кожен з них матиме на своєму смартфоні спеціальний додаток, який міститиме інформацію про окремі посилки та їх адресатів та слугуватиме як ключі для розблокування дверей фургона.

Для здійснення доставки кур’єру доведеться пішки пройти максимум кілька сотень метрів. Тим часом автономний фургон буде стояти десь на узбіччі та виконувати роль міні-хабу. Для того, щоб кур’єри не переплутали посилки, у додатку працюватиме голосовий помічник, за допомогою якого можна легко визначити, який пакунок для кого призначений.