Ford створив прототип водневого фургона Transit

Компанія Ford створила прототип фургона Transit FCEV, що працює на водневому паливі, для вивчення можливості використання даного виду трансмісії в створенні комерційного транспорту. Про це повідомили представники компанії британському виданню Autocar.

Прототип створювався спільно з австрійськими фахівцями з тестування автомобільних трансмісій компанією AVL List GmbH. Сам проект підтриманий британським державним центром Advanced Propulsion Center.

Автомобіль базується на електричній версії мікроавтобуса Transit BEV, на якій замість акумуляторних батарей встановили систему паливних елементів з протонообмінною мембраною. Самі двигуни взяті у електричної версії автомобіля Ford Transit BEV.

Представники компанії Ford розраховують, що впровадження водневих паливних елементів, буде більш затребуваним у споживачів комерційної техніки, оскільки дана система має «розширені можливості для підвищення продуктивності праці клієнтів, включаючи час заправки, аналогічний звичайним силовим агрегатам, при цьому забезпечуючи нульові викиди».

В рамках проекту будуть вивчені всі тонкощі роботи з подібними силовими агрегатами для їх подальшого впровадження в комерційні автомобілі. Також проект дозволить визначити наскільки вигідне використання водневих двигунів в комерційній техніці в порівнянні з електричними аналогами.

Відзначимо, то електрична версія автомобіля Ford Transit BEV надійде в продаж у Великобританії вже найближчої весни.