FedEx переведе доставку посилок з вантажівок на електромобілі

Уже в 2025 році частка електромобілів в загальному обсязі закуповуваних транспортних засобів досягне 50%. Компанія продовжить реформу і до 2040 року весь її автопарк повинен складатися з машин з нульовим рівнем викидів. Одночасно проводячи інші зміни, компанія розраховує стати в цілому «вуглецево-нейтральної» в тому ж році.

Згідно з планом FedEx, поступова відмова від існуючих вантажівок для доставки посилок на користь електромобілів повинна привести до того, що до 2025 року частка електромобілів в загальному обсязі закуповуваних транспортних засобів досягне 50%, а до 2030 року – 100%. Протягом 10 років після цього автомобілі на викопному паливі будуть виведені з експлуатації.

Для початку логістичний гігант має намір виділити на описану ініціативу 2 млрд доларів. Частина цих коштів піде на покупку електромобілів, інша частина – на альтернативні види палива, щоб скоротити викиди від літаків і інших транспортних засобів. Оскільки повністю відмовитися від викопного палива не вийде, компанія пообіцяла Єльському університету 100 млн доларів на відкриття дослідницького центру, який займеться проблемою зв’язування природного вуглецю. На сайті центру сказано, що він «зосередиться на розробці спільних та інноваційних рішень для видалення вуглекислого газу з нашої атмосфери і пом’якшення наслідків викидів парникових газів».

FedEx планує працювати з клієнтами, пропонуючи їм послуги доставки з нульовим викидом вуглецю і екологічно безпечну упаковку. Крім того, заплановані інвестиції в підвищення енергетичної ефективності підприємств FedEx по всьому світу і надання їм можливості працювати на поновлюваних джерелах енергії.