Шведський виробник безпілотних вантажівок Einride вийшов на ринок США

Шведський стартап у галузі виробництва безпілотних електричних вантажівок Einride вийшов на американський ринок, повідомляє видання Reuters. Першими клієнтами компанії стали Coca-Cola, виробники побутової техніки Electrolux та GE Appliances, шведська компанія у сфері виробництва альтернативних продуктів харчування Oatly та японський виробник шин Bridgestone.

За інформацією джерела, Einride вже використовує флот із 20 безпілотних вантажівок у місті Луїсвіллі, штат Кентуккі, де розташована штаб-квартира виробника побутової техніки GE Appliances. Зазначається, що поки що автомобілі будуть використовуватися на приватній території компаній, проте Einride проводить переговори з регулюючими органами США для отримання ліцензії на використання автомобілів на дорогах загального користування.

“Ринок США має величезний потенціал для електрифікації та автоматизації, і тому він є для нас наступним кроком у нашому розширенні разом з нашими клієнтами”, – прокоментував виконавчий директор Einride Роберт Фальк (Robert Falck).

Наразі шведський стартап залучив $150 млн доларів інвестицій, включаючи $110 млн, які він отримав у рамках розміщення цінних паперів на біржі у травні поточного року. Сервіси з надання транспортних послуг за допомогою безпілотних автомобілів привернули увагу інвесторів тому, що їхнє розгортання всередині інфраструктури підприємств обходиться простіше і дешевше, ніж самостійне оснащення власного парку автомобілів подібними рішеннями.

У Einride додали, що також найняли свого першого професійного дистанційного водія, який займатиметься контролем пересування безпілотних вантажівок і в разі потреби зможе брати керуванням транспортом на себе. Він працюватиме у США.