DHL Freight і Volvo Trucks починають ексклюзивні пілотні випробування експериментальної електровантажівки

DHL Freight, одна з провідних компаній у сфері вантажоперевезень в Європі, і Volvo Trucks об’єднали свої зусилля, щоб посприяти впровадженню великотоннажних електричних вантажівок, що використовуватимуться для регіональних перевезень в Європі. Ці об’єднані зусилля знаменують собою ще один важливий крок на шляху до транспортних рішень без шкідливого впливу на клімат.

До цього часу електричні вантажні автомобілі використовувалися переважно для перевезень вантажів на короткі відстані в межах міст і приміських районів. Зараз же DHL Freight і Volvo Trucks приступили до реалізації проекту з перевезення великовагових вантажів на більші відстані. Співпраця у межах проекту передбачає ексклюзивні, перші в світі пілотні випробування повністю електричної вантажівки Volvo FH з повною масою автопоїзда до 60 тонн. Починаючи з березня вантажівка курсуватиме між двома логістичними терміналами DHL Freight у Швеції, відстань між якими становить близько 150 км. Під час випробувань Volvo і DHL отримуватимуть важливий досвід та інформацію про організацію та експлуатацію відповідної зарядної інфраструктури. Зібрана інформація допоможе оптимізувати правильне співвідношення між робочою відстанню, вантажопідйомністю і зарядними станціями при щоденних вантажоперевезеннях.

Компанія DHL спільно з Volvo Trucks активно працює над зниженням свого впливу на навколишнє середовище, при цьому сталий розвиток є невід’ємною частиною стратегії компанії.

«Наша мета – звести до нуля всі викиди, пов’язані з логістикою. І ми вже маємо значні досягнення у цьому напрямку: порівняно з 2007 роком ефективність нашої групи щодо викидів CO2 покращилася на 35%. Однак на цьому шляху нам потрібні інноваційні технологічні рішення і міцні партнерські відносини. Я впевнений, що тісна співпраця з Volvo Trucks, одним із найбільших у світі виробників вантажних автомобілів, підтримуватиме нас у досягненні наших амбітних екологічних цілей у сфері автомобільних вантажоперевезень», – говорить Уве Брінкс, генеральний директор DHL Freight.

Компанія Volvo Trucks рухається у напрямку поступового і ефективного переходу від транспортних засобів з двигунами, що працюють на викопних видах палива, до електричного транспорту. Це робиться з урахуванням усіх аспектів екосистеми для впровадження електрифікації, включаючи заряджання, планування маршрутів, кількість транспортних засобів, сервісне обслуговування та інші послуги.

«Транспортний бізнес швидко змінюється, і для багатьох наших клієнтів дедалі важливішою комерційною перевагою є його сталий розвиток. Ми пропонуємо ефективні транспортні рішення, які допомагають здійснити швидкий перехід від споживання викопних видів палива до електроенергії. Ми маємо давні відносини з DHL. Їхній великий і глобальний досвід у сфері логістики надає нам змогу вивчати умови для досягнення прогресу у цьому технологічному переході, пристосовуючи його до потреб клієнтів і їхніх видів транспортних операцій», – говорить Роджер Альм, президент Volvo Trucks.

DHL Freight активно просуває різні проекти у сфері сталого розвитку та екологічно чистих технологій, а також впровадила у Швеції програму з перевезення вантажів, орієнтовану на захист клімату. Клієнти, які беруть участь у цій програмі, платять фіксовану надбавку за кожну відправлену посилку або палету, а дохід, отриманий від цих надбавок, повністю інвестується в екологічно чисті технології у межах шведської мережі.

«Логістичний сектор стикається з величезним викликом, який водночас надає великі можливості для декарбонізації вантажних перевезень. Співпраця з Volvo Trucks допомагає DHL Freight відігравати ще більшу роль у переході до екологічно раціональних альтернатив і є ще одним вагомим доказом нашої довгострокової стратегії, спрямованої на досягнення перевезень без шкідливого впливу на клімат», – пояснює Роберт Зандер, генеральний директор DHL Freight Sweden.

Уже сьогодні серійно випускаються електричні вантажівки Volvo FL Electric і Volvo FE Electric для вантажоперевезень у межах міста. Підрозділ DHL Supply Chain нещодавно ввів в експлуатацію новий Volvo FL Electric у Лондоні, представивши тим самим першу повністю електричну вантажівку Volvo для міської дистрибуції у Великій Британії.

Наприкінці минулого року компанія Volvo Trucks у Північній Америці розпочала продажі моделі VNR Electric, а цього року в Європі розпочнеться продаж лінійки великотоннажних електричних вантажівок Volvo.

«Наша глобальна мета полягає у тому, щоб до 2040 року ми зробили повний перехід від двигунів, що працюють на викопних видах палива», – підсумовує Роджер Альм.

Факти проекту:

  • Реалізація проекту DHL-Volvo розпочнеться у першому кварталі 2021 року. Він є частиною ініціативи REEL, що реалізується шведським агентством з питань інновацій Vinnova з метою сприяння переходу до електрифікованої системи вантажних перевезень.
  • Маршрут пролягає між містами Ґетеборг і Єнчепінг у Швеції, довжина якого становить 150 км в один бік.
  • Заряджання здійснюватиметься на об’єкті DHL у місті Єнчепінг і в Volvo Truck Center у місті Ґетеборг.