Daimler Truck і Total Energies уклали угоду про створення водневої інфраструктури для вантажівок

Виробник вантажівок Daimler Truck AG та французька компанія з виробництва нафтопродуктів Total Energies уклали угоду про створення водневої інфраструктури для вантажівок на території Європи. Співпраця передбачає закупівлю водню, забезпечення логістики постачання новітнього палива, а також відкриття заправних водневих станцій, розробку та випуск водневих вантажівок тощо.

У прес-релізі представники компаній повідомили, що метою їхньої нинішньої співпраці є продемонструвати не тільки екологічні переваги водневих технологій, але й їхню технічну ефективність та економічну привабливість на вантажному автотранспорті.

Total обіцяє збудувати до 2030 року щонайменше 150 водневих станцій для заправки вантажівок у Німеччині, Нідерландах, Бельгії, Люксембурзі та Франції. Зі свого боку, Daimler Truck до 2025 року планує розпочати постачання до цих країн вантажних машин на водневих паливних елементах.

Daimler і Total органічно доповнюють одне одного. Адже ніхто не купуватиме водневі машини, поки не буде відповідної інфраструктури для них. З іншого боку, ніхто не будуватиме заправні водневі станції, поки водень неможливо буде продавати як паливо у відповідних обсягах. Партнери сподіваються, що до 2050 року, коли у ЄС планують досягти повної декарбонізації, їх спільний бізнес стане набагато вигідніший нинішнього, заснованого на використанні нафти.

А поки що одним із завдань вони бачать забезпечення суттєвого зменшення собівартості водневих вантажівок та й самого водню у кінцевих точках реалізації.