Daimler і Volvo налагодять виробництво водневих вантажівок до 2025 року

Підрозділ вантажівок Daimler і Volvo заявили в четвер, що почнуть виробляти водневі паливні елементи в Європі в 2025 році через спільне підприємство, і закликали до влади ЄС, які допоможуть зробити технологію з нульовим рівнем викидів комерційно життєздатною.

Німецький і шведський виробники великих вантажних автомобілів створили в березні своє спільне підприємство під назвою Cellcentric. Вони сказали, що нададуть більш детальну інформацію про великомасштабне виробництво паливних елементів в 2022 році, але заявили, що Cellcentric вже нарощує виробництво прототипів.

«Партнерські відносини, подібні Cellcentric, життєво важливі для нашої відданості декарбонізації автомобільного транспорту», ​​- сказав в заяві генеральний директор Volvo Мартін Лундштедт.

Крім спільного підприємства з виробництва паливних елементів, дві компанії залишаються конкурентами. Обидві сподіваються випробувати вантажівки на паливних елементах приблизно через три роки і почати масове виробництво вантажівок в другій половині цього десятиліття. Два виробника вантажівок закликали до будівництва близько 300 водневих заправних станцій, придатних для великовантажних автомобілів, в Європі до 2025 року і близько 1000 станцій до 2030 року.