Прогноз: Ціни на автомобільні вантажні перевезення в Європі можуть зрости на 20-35%

Найближчим часом ціни на перевезення вантажів у країнах Європи можуть зрости на 20-35%, вважає генеральний директор транспортно-логістичної компанії Girteka Logistics Едвардас Ляховичюс.

«За 25 років роботи в галузі як керівник я стикався з безліччю різних ситуацій на логістичному ринку. Тим не менш, нинішній стан справ справді винятковий у своєму роді – незважаючи на величезний попит на транспортні послуги, галузь все ще зазнає труднощів, оскільки в Європі склалися воістину безпрецедентні економічні умови», – зазначив Ляховичюс.

На думку керівника Girteka Logistics, зростання цін на пальне є головним фактором, що впливає на збільшення витрат вантажоперевізників та підвищення вартості транспортно-логістичних послуг.

«Понад одну п’яту транспортних витрат припадає на паливо. Ціни на пальне в Європейському союзі досягли рекордно високих показників – 1500 євро за 1000 літрів. При цьому середні ціни на пальне у Єврозоні становлять близько 1530 євро за 1000 літрів. Тому найбільша частина операційних витрат транспортних компаній продовжує зростати», – підкреслив Едвардас Ляховичюс.

Поряд із річним подорожчанням вартості палива зросли й інші операційні витрати, починаючи від заробітної плати та адміністративних витрат, і до базового обслуговування тягачів та напівпричепів.

Пандемія COVID-19 також вплинула на адміністративні витрати галузі. Щоб захистити своїх співробітників, транспортні компанії почали закуповувати для водіїв засоби індивідуального захисту, включаючи маски, рукавички та засоби дезінфікування.

Автотранспортні компанії також зіткнулися зі зростанням операційних витрат через відчутну нестачу людських ресурсів та транспортних засобів. Дефіцит водіїв призвів до того, що транспортні компанії були змушені збільшувати витрати на забезпечення достатніх ресурсів для здійснення діяльності.

Глобальний дефіцит напівпровідників спровокував нестачу транспортних засобів. Це призвело до скорочення виробничих потужностей та спровокувало зростання цін на нові, а потім і на вживані вантажні автомобілі. Ситуація, що склалася, позначилася на вартості володіння автопарком комерційних транспортних засобів.

«Оскільки індустрія логістики ще нестійка, будь-яка зміна може знову порушити роботу ринку. Середня ціна перевезення в Європі вже досягла рекордного рівня, але інфляція, що постійно зростає, і будь-які порушення в глобальних ланцюжках поставок, можуть вплинути на галузь, потенційно збільшуючи транспортні витрати на 20-35%. Ціни, звісно, послідують цьому прикладу і загрожуватимуть благополуччю, як перевізників, так і вантажовідправників», – зазначив Едвардас Ляховичюс.

В умовах зростання витрат транспортні компанії будуть змушені адаптуватися до нової ринкової реалізації