Українська компанія Coolon Motors розробила легку комерційну електричну вантажівку

Українська компанія Coolon Motors, яка раніше називалася Murmuration Technology, розробила легку комерційну електричну вантажівку Coolon і готова почати її випуск.

Протягом першого року виробництва Coolon Motors планує випустити 2000 електромобілів, а надалі планує нарощувати темпи і досягти випуску 20000 автомобілів на рік. Виробництво вантажівки Coolon стартує у 2022 році.

Компанія ставить перед собою амбітні цілі та має наміри змінити сферу міської логістики. Принаймні, в Україні.

В основі електричної вантажівки Coolon лежить модульна платформа, яка дозволяє встановлювати різні види кузовів та змінювати колісну базу. За заявою розробників автомобіль зможе перевозити вантажі від 1,5 до 2,5 тонн, та має запас ходу від 200 до 300 кілометрів.
Заявлена стартова ціна Coolon складає 16 тисяч доларів.

Як повідомляє Ліга.Бізнес, Coolon Motors (минулому Murmuration Technology) – стартап із Кривого Рогу, який займається проектуванням та виготовленням обладнання для комерційного електротранспорту та легких літаків. Компанія розпочала роботу у 2014 році з виробництва безпілотників для армії. 2016 року фахівці компанії переробили списаний турецький мікроавтобус на електробус. Виходячи з досвіду створення цього транспорту, вирішили створити власний комерційний електротранспорт та вийти на промислові обсяги виробництва.

У квітні цього року компанія показала прототип своєї електровантажівки. Фото та опис моделі опублікував у Facebook керівник компанії Віталій Бризгалов.

Згідно його опису комерційний електромобіль призначений для пересування містом на швидкості 50-60 км. Має довжину – 5 м, ширину – 1,7 м, висоту – 2,1 м.

У рух машину приводитиме електродвигун з переднім або повним приводом потужністю 30-80 кВт, який розробили та виготовили у компанії. Мотор сконструйований без магнітів і без короткозамкненого ротора. Його ротор повністю пасивний, що дає перевагу у надійності та у русі. У виробництві двигуна використано вдвічі менше міді, що істотно знижує його вартість.

Машина оснащена безпечним літієвим акумулятором LiFePO4, 40 кВт·год ємності вистачає на 200 км ходу, але цей показник варіюється в залежності від модульної конструкції.

Вантажний відсік може бути як відкритим кузовом, так і оснащений спеціальним обладнанням, наприклад, для прибирання вулиць, маніпулятором, вежею для ремонту тощо.

Бризгалов наголосив, що в моделі використовується максимум комплектуючих власного та українського виробництва.