Continental постачає шини для польових випробувань електричної вантажівки MAN eTGM

Німецький виробник шин Continental активно підтримує перехід на використання електромобілів, в тому числі в сфері міської доставки.

Електрифікація транспорту, зазначає компанія, має величезний потенціал. Використання електричних вантажівок допомагає значно знизити викиди CO2 і шумове забруднення в центрі міста. Однак для повноцінної роботи парку електромобілів необхідне створення інфраструктури, включаючи мережу зарядних станцій, а також широка пропозиція оптимальних комплектуючих, включаючи шини.

Continental вже кілька років бере участь в польових випробуваннях електричних вантажівок, збираючи інформацію про шини для комерційного транспорту.

В кінці 2018 року пивоварня Stiegl в Австрії поповнила свій парк електромобілем вантажівкою MAN, на якому були встановлені шини Conti Hybrid HS3 і HD3. З тих пір вантажівка подолала понад 23 000 кілометрів. Вона щодня працює по 8 годин в центрі Зальцбурга і в радіусі приблизно 50 км від міста. «Шини Continental поводяться виключно добре в усіх дорожніх ситуаціях, – зазначає водій Stiegl Домінік Лакнер (Dominik Lackner). – Приємно мати можливість покладатися на таке сильне зчеплення при рушанні з місця. Я можу стартувати від світлофора так само швидко, як і машина поруч зі мною».

Це один з відгуків, які регулярно збирає Курт Бергмюллер (Kurt Bergmüller), керівник відділу продажів Continental Reifen Austria GmbH.

«Ми стежимо за станом шин і відзначаємо, що про них говорять водії та менеджери автопарку, – розповів він. – Я радий повідомити, що наші шини мають характеристики і потенціал, необхідні для вантажних електромобілів. Наші шини грають важливу роль в зниженні рівня шуму і шкідливих викидів, а також допомагають скорочувати використання нафтопродуктів».

Пивоварний завод Stiegl – одна з восьми австрійських компаній в торговому, логістичному та виробничому секторах, з якими MAN почав в 2018 році інтенсивні польові випробування повністю електричних вантажівок. У проекті також бере участь Віденський університет.

Розробка шин для електричного міського і регіонального вантажного транспорту являє собою складне технологічне завдання.

«Розробка шин для електромобілів особливо складна з технічної точки зору, тому що вони повинні витримувати більш високий крутний момент, створювати якомога менше шуму при коченні і мати велику вантажопідйомність, щоб витримувати досить важкі батареї. І вони повинні робити все це, забезпечуючи одночасно великий пробіг і високий рівень безпеки», – розповів Хіннерк Кайзер (Hinnerk Kaiser), керівник відділу розробки шин Continental.

Для польових випробувань на вантажівку MAN eTGM були встановлені шини Conti Hybrid HD3 і HS3. «Ми вибрали шини HD3, оскільки це наша спеціалізована модель для регіональних перевезень, з великою ходимістю і міцним протектором», – пояснив Хіннерк Кайзер. – Шини Conti Hybrid HS3 також створені для регіональних вантажоперевезень і пропонують великий пробіг і хороші характеристики на мокрій дорозі протягом всього терміну служби. Це саме ті якості, які необхідні шинам електромобілів, що працюють в місті».