Британці можуть залишитися на Новий рік без ялинок через кризу вантажоперевезень

Брак водіїв вантажівок через пандемію COVID-19, Brexit і вихід водіїв на пенсію вже викликав дефіцит палива на автозаправках. На черзі – дефіцит різдвяних ялинок, пише Lincolnshire Live.

За даними порталу, зараз інтернет-магазини обробляють тільки 60% замовлень на штучні ялинки та готуються до проблем з поставками живих ялинок.

За даними Британської асоціації виробників ялинок (BCTGA), в рік в Великобританії продають від 8 до 10 млн живих різдвяних дерев. Ще від 1 до 3 млн постачають з інших європейських країн. Всі ці поставки зараз під загрозою через брак вантажівок.

Асоціація автомобільних вантажоперевезень заявила, що у Великій Британії не вистачає 100 тис. водіїв вантажних автомобілів. Криза перевезень спровокувала скупку палива на заправках і дефіцит бензину.

Уряд Бориса Джонсона збирається задіяти для забезпечення заправок армійські вантажівки. Крім того, було призупинено дію закону про конкуренцію.

До цього нафтова компанія BP попередила британську владу, що може почати скорочувати поставки бензину і солярки на 1,2 тис. своїх АЗС в зв’язку з нестачею водіїв бензовозів.