Bridgestone за підсумками 2020 року відзвітувала про збитки вперше за 69 років

Світові шинні виробники продовжують публікувати свої річні фінансові звіти, і, як і слід було очікувати, все повідомляють про значне падіння продажів, пов’язаному з пандемією COVID-19. У повідомленні японської Bridgestone йдеться, що в минулому році через різке падіння попиту на шини компанія знизила оборот на 15% до 2,995 трильйона ієн (28 мільярдів доларів), а операційний прибуток скоротився на 82% до 64,1 мільярда ієн (610 мільйонів доларів).

Чистий збиток Bridgestone в 2020 році склав 23,3 мільярда ієн (220 мільйонів доларів), і це перший раз за 69 років, коли японська компанія йде в збиток за підсумками року. Попередній рік Bridgestone завершила з чистим прибутком у розмірі 240,1 мільярда ієн (2,3 мільярда доларів).

В регіоні EMIA (Європа, Росія, Близький Схід, Індія і Африка) продажі компанії знизилися на 12% до 564,3 мільйона ієн (5,3 мільярда доларів), а чистий збиток склав 17,6 мільярда ієн (170 мільйонів доларів).

«Компанія розцінює цю кризу як можливість для трансформації в середньо- і довгостроковій перспективі і концентрується на тому, щоб посилити свої конкурентні переваги за допомогою нової системи управління, – відзначили в Bridgestone. – Ми активно працюємо над зміною структури своїх витрат, щоб підвищити свою прибутковість ».

В рамках програми по поліпшенню конкурентоспроможності Bridgestone в вересні 2020 року почала переговори з приводу закриття заводу в Бетюні (Франція), а в листопаді закрила підприємство в місті Порт-Елізабет (ПАР). Крім цього, в січні 2021 року було оголошено про продаж виробництва будматеріалів за 3,4 мільярда доларів.

З приводу прогнозів на 2021 рік у Bridgestone відзначають, що зберігаються фактори невизначеності, пов’язані з коливаннями валютних курсів і цін на сировину, а також продовженням поширення коронавируса. У поточному році Bridgestone очікує, що продажі компанії виростуть на 1%, і планується також отримати чистий прибуток в розмірі 261 мільярдів ієн (2,47 мільярда доларів).