Через пандемію і брак водіїв вантажівок шотландські фермери викидають овочі

Шотландські фермери викинули вже 3,5 мільйона головок броколі і 1,9 головок цвітної капусти, тому що їх просто нікому збирати і розвозити по складах, пише газета Independent. “І Brexit, і пандемія посилили існуючий тиск на доступність робочої сили. Ми досягли критичної точки, яка поставила під загрозу зростання, життєздатність і безпеку багатьох шотландських підприємств, що серйозно позначилося на споживачах”, – заявили в листі до влади країни харчові групи і асоціації Шотландії .

Деякі овочі пропали тому, що їх вчасно не заморозили. Через брак вантажівок і водіїв продукцію просто нікому возити як в холодильні камери, так і після них на торгові склади. Як наслідок, “продавці віддають перевагу продуктам з коротким терміном зберігання, і в підсумку складські приміщення завантажені, а перероблений продукт зберігати ніде”, – розповів керуючий Групи виробників сходу Шотландії Ендрю Фекні.

Ще одна проблема – це нестача збирачів врожаю. Тим, хто є, доводиться працювати понаднормово, за що їм звісно платять більше грошей. Фермери побоюються, що якщо їхні підлеглі зароблять потрібну їм суму швидше, ніж планували, то поїдуть додому раніше за встановлений термін. “Насправді вони вже починають їхати з ферми, де історично ми покладалися на робочих в вересні і жовтні, закінчуючи сезон фруктів і переходячи на польові овочі”, – сказав Фекні.

За словами шотландських виробників, трудова криза, що виникла і викликана нею нестача продуктів на магазинних полицях Британії ставлять під загрозу Різдво – світлу пору домашніх смачних вечерь, солодощів та інших страв.