Борис Джонсон пояснив брак водіїв вантажівок в Британії відновленням економіки в світі

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон вважає, що нестача водіїв великовантажних автомобілів, з якою зіткнулася країна, – частина глобальної проблеми, викликаної відновленням світової економіки після пандемії коронавируса. Таку думку він висловив у вівторок в інтерв’ю телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі.

«Цей брак носить глобальний характер. Водіїв вантажівок зараз не вистачає в Китаї, тому що світова економіка знову зростає», – сказав Джонсон. Саме цим глава британського уряду пояснив, чому всього 127 іноземних водіїв подали документи на отримання термінової візи на роботу в королівстві.

«Ми сказали представникам сектора вантажних автоперевезень: «Дуже добре, повідомте нам імена водіїв, яких ви хочете привезти, і ми видамо візи, у вас буде 5 тис. Додаткових віз». Вони назвали поки всього 127 імен. Це демонструє глобальну нестачу», – заявив прем’єр.

Дефіцит водіїв великовантажних автомобілів, через який в Великобританії спостерігається нестача бензину на заправках, а в супермаркети не завжди вчасно надходять продукти, експерти пов’язують як з пандемією, так і з виходом королівства з Євросоюзу. За останні два роки Великобританію покинули тисячі професійних водіїв з країн ЄС, що працювали в королівстві, а підготовку нових ускладнила пандемія, через яку іспити на водійські права довго не проводилися у багатьох країнах. Для вирішення проблеми британський уряд зобов’язався в терміновому порядку видати 5 тис. віз водіям фур з-за кордону, проте вони зможуть працювати в королівстві лише до березня наступного року.