Роздрібний гігант Aldi підняв зарплату водіям вантажівок у Великобританії

Німецька мережа магазинів-дискаунтерів Aldi підняла зарплату водіям вантажівок у Великобританії через їх гостру нестачу, пише німецька газета Die Welt.

Погодинна оплата водія вантажівки компанії Aldi в Великобританії зараз становить 15,34 фунта стерлінгів (приблизно 580 грн), а вночі 18,41 фунта (700 рублів). Підвищенням зарплати німецький роздрібний гігант Aldi намагається запобігти відтоку водіїв в розпал кризи, викликаної Brexit і пандемією коронавируса.

Конкуренти також залучають водіїв різними пільгами. Наприклад Tesco обіцяє будь-якому водієві вантажівки, який підпише контракт до кінця вересня, бонус у розмірі 1000 фунтів стерлінгів. Британська компанія Morrisons розробила програму навчання водіїв вантажівок.

За оцінками британської Асоціації автоперевізників (RHA), Британії зараз не вистачає 100 000 водіїв. Масштаб такої гострої нестачі водіїв обумовлений пандемією і новими правилами Brexit. Тепер для громадян ЄС необхідні робочі візи. Крім того, в минулому році через коронавірусні обмеження не відбулося близько 30 000 іспитів на водійські права водія вантажівки.

Відзначається також, що багатьом водіям довелося піти на самоізоляцію після контакту з людьми, зараженими коронавирусною інфекцією, при цьому полиці супермаркетів по всій країні залишалися порожніми. Але навіть до пандемії проблеми в галузі викликали порівняно низька заробітна плата і висока вартість навчання.

Повідомляється, що великий виробник молочних продуктів датсько-шведська компанія Arla, яка поставляє товари в провідні супермаркети, минулого тижня була змушена скасувати 600 поставок в день через брак водіїв.

«Ланцюжок поставок скрипить, як ніколи раніше, і перешкоджає нашому відновленню після Коронавірусної кризи», – повідомив Рід Маккензі з RHA.

«Уряд хоче надати галузі самостійно вирішувати виниклі проблеми, але він може видавати короткострокові візи іноземним водіям, в той час як ми вирішуємо більш довгострокові проблеми при навчанні водіїв». – додав представник британської Асоціації автоперевізників.