Albertsons оголосила про початок партнерства з компанією Tortoise в рамках проекту роботизованою доставки продуктів

Роздрібна продуктова мережа Albertsons оголосила про початок партнерства з компанією Tortoise в рамках пілотного проекту роботизованою доставки продуктів в двох магазинах Safeway в Північній Каліфорнії.

Пристрої Tortoise відрізняються від інших проектів з роботизованою доставкою. Робот-ровер Tortoise крупніше аналогічних рішень і може перевозити до 55 кг корисного вантажу, наприклад, для куплених на тиждень продуктів. Крім того, Tortoise не призначена для доставки на вимогу, а скоріше за розкладом, наприклад, для щотижневого замовлення продуктів. Робот Tortoise не має систему безпілотного водіння, а орієнтований на повне дистанційне керування, а це означає, що людина завжди віддалено зможе контролювати весь маршрут руху від магазину до дверей клієнта.

Співзасновник і президент Tortoise Дмитро Шевеленко розповів виданню The Spoon, що магазини Safeway зможуть використовувати бота Tortoise другого покоління, який має поліпшену функціональність і платформу для перенесення. Замовлення будуть розміщуватися в контейнерах марки Safeway з Bluetooth замками. Надалі контейнери моторизують, що дозволить вивантажувати їх в разі відсутності клієнта вдома під час доставки.

Перші тести роботизованою доставки в магазинах Safeway пройдуть в містах Трейсі і Віндзор на півночі Каліфорнії. Як зазначив Шевеленко, ці приміські райони насправді важливі, тому що вони показують, що доставка роботами – це не тільки міський сервіс. Під час тестування роботів будуть супроводжувати оператори, оскільки міська влада побоюються за безпеку вуличних тротуарів.

Партнерство з Tortoise є для Albertsons одним із серії проектів по автоматизації. Компанія розширює використання роботизованих продуктоматов для видачі замовлень, які вона на початку 2021 року почала тестувати в Чикаго.