Дізнайтеся про 5 ключових тенденцій у логістиці

Аналітики профільного видання Logistyczny.com нагадують, що минулий рік багато в чому був унікальним для логістичної галузі. Але попереду ще багато місяців, які, вочевидь, доведеться пережити у пандемічній реальності. Нові умови диктують також нові тенденції розвитку логістики, які, на думку експертів, уже тепер можна описати п’ятьма основними пунктами:

1. Надшвидкий розвиток електронної комерції

2020 рік був божевільним з точки зору збільшення електронної комерції. Наприклад, у США перший квартал 2020 року приніс для цього сегменту стільки ж прибутку, скільки ціле десятиліття! З точки зору зростання електронної комерції, Центрально-Східна Європа також зростала надзвичайно швидко (+21,5%). Близький Схід та Африка додали 19,9%, а Південна Америка – 19,2%.

Затяжна пандемія змінила звички більшості покупців. Зараз очевидно, що навіть після остаточного подолання пандемії значна кількість торгових підприємств взагалі не повернеться до продажів зі стаціонарних магазинів. Тож попереду ще мінімум один рік такого ж швидкого зростання електронної комерції у цілому світі.

Дослідження групи GEMIUS показують, що на сьогодні вже 73% користувачів Інтернету призвичаїлися до онлайн-покупок.

2. Посилення впливу позитивного досвіду

Якщо раніше багато компаній спокійно спостерігали, як їхні конкуренти удосконалюють свої технології, а самі відкладали запровадження інновацій на майбутнє, то тепер вони не зможуть собі цього дозволити, не ризикуючи втратити свою частку ринку.

Для всіх стало очевидним, що кожне вдосконалення в області взаємодії з клієнтами збільшує продажі. Саме тому компанії, які вже займаються електронною комерцією, повинні постійно вдосконалювати свої технології.

Одним з ключових аспектів є своєчасна доставка. У найдосконаліших автоматизованих складських системах видалення товару з його місця може зайняти лише 49 секунд від моменту клацання комп’ютерною мишкою. Як це впливає на швидкість впровадження, зайве говорити.

3. Час для Business 5.0

Цифрова трансформація до новітнього рівня Business 5.0 дає можливість використовувати технології нового часу, у тому числі штучний інтелект, системи обробки великих обсягів даних, а також автоматизовувати виробничі процеси.

На часі активна автоматизація складських процесів, вважає Анна Вішневська, керуючий директор Element Logic Polska. Саме вдале запровадження новітніх технологій у цьому сегменті стане визначальним для отримання прибутків у різних галузях. Прикладом може служити система AutoStore, заснована на найновіших робототехнічних та програмних рішеннях, яка виконує по кілька тисяч замовлень щодня та збільшує ефективність роботи складів на десятки відсотків.

4. Удосконалення ланцюгів поста постачання

Стара істина, що ефективний ланцюжок постачання призводить до зменшення видатків та автоматично збільшує прибутки, стає актуальною, як ніколи. За даними дослідження аналітичної групи EY, підприємці усвідомлюють, наскільки важливим зараз є питання запасів на складах. 52% з них – активно вживають заходів для зміни поточного ланцюга постачання, а 40% планують змінювати їх, але все ще не прийняли остаточного рішення.

5. Зниження вуглецевих викидів

Мабуть, це була перша економічна криза світового масштабу, під час якої компанії не лише не забули про екологію, але й підняли її як прапор, зробивши свої зусилля зі зменшення шкідливих викидів конкурентною перевагою на ринку.

Громадськість та представники влади у різних країнах також дедалі частіше звертають увагу на проблему забруднення оточуючого середовища. Вони буквально вимагають від бізнесу ефективних дій. Чимраз частіше виникають обмеження та заборони для компаній, які нехтують можливістю вирішувати екологічні проблеми.

Не виключено, що на головних ринках ті підприємства, які першими включилися у процес та вклали кошти в екологічні програми, відберуть частку аутсайдерів. У такому разі вкладені сьогодні великі кошти в енергозбереження на складах та екобезпеку на транспорті принесуть небачені дивіденди у майбутньому. Це може стати питанням великої конкурентної переваги для одних та виживання для інших.