Укрпошта оголосила тендер на будівництво логістичного сортувального центру в Одесі та Києві

Укрпошта продовжує реалізацію масштабного проєкту оновлення логістичної мережі. Компанія розпочала відбір підрядника на будівництво сортувального центру в Одесі та Києві. Раніше Укрпошта вже уклала договори із підрядниками на будівництво сортувальних центрів у Львові, Харкові, Дніпрі та депо у Івано-Франківську.

Новий сортувальний центр у Одесі, який буде розміщений на перетині основних автошляхів, стане основним центром обробки і сортування поштових відправлень для Південної України. За попередніми підрахунками, мінімальний час та обсяг обробки посилок та дрібних пакетів зросте до 20 500 одиниць на годину, що дозволить значно скоротити строки доставки та підвищити якість послуг.

Київський сортувальний центр стане основним місцем обробки відправлень, адже на цей регіон припадає найбільша кількість посилок. Він зможе мінімально обробляти за годину до 40 000 посилок та дрібних пакетів, а також до 45 000 листів.

«Незважаючи на зовнішні обставини, Укрпошта не змінює своїх планів і продовжує проєкт оновлення логістичної мережі. Успішна Укрпошта і успішна Україна – це те, що зараз потрібно всім нам. Раніше ми вже знайшли підрядників із будівництва хабів у Львові, Харкові, Дніпрі та сортувального депо у Івано-Франківську. На жаль, через ескалацію на сході України, ми втратили іноземного інвестора, який раніше виграв тендер на будівництво хаба в Києві та Одесі. Але для Укрпошти це знаковий проєкт, що повністю замінить ручне сортування на автоматичне і завершення будівництва заплановане до кінця 2023 року, тому ми прийняли рішення оголосити новий тендер і зараз шукаємо підрядників одразу на будівництво двох хабів. Працюємо, зберігаємо спокій та реалізовуємо всі раніше заплановані проєкти», – відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Тендер проводиться через систему електронних закупівель Рrozorro. До участі запрошуються учасники з досвідом реалізації проектів із будівництва об’єктів промислового призначення. Комерційні пропозиції компанії, що виявили намір взяти участь у торгах на будівництво хабів у Києві та у Одесі, можуть подати до 10 березня червня включно.

Сума тендеру сортувального центру у Одесі площею 7,5 га складає майже $35,4 млн з ПДВ.

Сума тендеру сортувального центру у Києві площею 8 га становить майже $60 млн з ПДВ.

Співпраця Укрпошти із переможцем кожного із торгів можлива за одним з двох варіантів – або в формі інвестиційного договору або в формі договорів оренди та купівлі-продажу нерухомого майна.

У разі якщо буде укладено інвестиційний договір – переможець здійснює проектування та будівництво, після чого вводить в експлуатацію та оформлює право власності на сортувальний центр за АТ «Укрпошта». А національний поштовий оператор приймає об’єкт в експлуатацію та сплачує його вартість.

У випадку укладання договору купівлі-продажу та договору оренди Укрпошта орендує спроєктований й збудований переможцем тендеру сортувальний центр, водночас сплачуючи за нього по договору купівлі-продажу з подальшим переоформленням права власності.

Для участі в процедурі відбору обов’язкова відповідність таким кваліфікаційним критеріям, як наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості, досвід у реалізації та завершенні проєктів з будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки до завершення якого залишилось не менше 10 років та зобов’язання, за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження.

Крім того, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Києва чи Одеси на відстані не більше 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

Детальніше ознайомитися із умовами тендерів можна за наступними посиланнями:

  • Варіант концепції інвестиційного договору для Одеси https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-02-22-004607-a
  • Варіант концепції купівля-продаж та договір оренди Одеси https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-02-22-004501-a
  • Варіант концепції інвестиційного договору для Києва https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-02-22-004659-a
  • Варіант концепції купівля-продаж та договір оренди для Києва https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-02-22-004702-a

Нагадаємо, у рамках стратегії модернізації Укрпошта залучила близько 100 млн євро для будівництва автоматизованих сортувальних хабів, регіональних депо та закупівлі автомобілів для пересувних відділень. Зокрема, проєкт модернізації логістичної мережі оцінюється у 60 млн євро. Відповідні угоди було укладено восени 2020 року за участі Укрпошти, Міністерства інфраструктури України та міжнародних фінансових установ – ЄБРР та ЄІБ. Проєкт модернізації логістичної мережі передбачає побудову 7 автоматизованих сортувальних центрів та перебудову логістичної мережі на 61 регіональне депо. Нові сортувальні об’єкти планується автоматизувати за рахунок надсучасного швидкого обладнання та створити сучасну інформаційну інфраструктуру, тим самим оптимізувати час на обробку відправлень, надати можливість отримання замовлень від корпоративних клієнтів 24/7 та обробки їх протягом 4 годин.

Усі нові будівлі будуть побудовані з використанням сучасних енергозберігаючих технологій та впровадження екологічних методів захисту довкілля й сертифіковані за міжнародними стандартами BREEAM.