У Київській області в 2021 році планують ввести в експлуатацію три нових складських комплекси

Нова пропозиція на ринку логістичної нерухомості Києва і області в 2021 році буде представлена трьома складськими комплексами загальною площею 103 тис. Кв. м, повідомили в компанії Colliers Ukraine.

“Складська нерухомість стала досить стійким сегментом в поточній кризі в Україні. Онлайн-торгівля і в карантин була драйвером попиту на такі приміщення, але локдаун істотно посилив цю тенденцію”, – повідомив керуючий директор Colliers Ukraine Олександр Носаченко агентству “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, в 2020 році на столичний ринок логістичної нерухомості вийшло три нових об’єкти загальною площею 82 тис. кв. м, загальна пропозиція досягла 1,846 млн кв. м.

Крім того, в 2021 році стартує реалізація індустріального парку Е40 під Києвом (200 тис. кв. м). Будівництво заплановано на поточний рік в рамках програми Dragon Capital development.

Як відзначили в Colliers Ukraine, тренди вітчизняного ринку збігаються з європейськими. Складський, промисловий і логістичний сектори в країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) стали одними з найбільш затребуваних видів активів з 2019 року за версією Colliers, CMS та Randstad.

Незважаючи на спровоковану пандемією рецесію економіки, орендні ставки на якісні складські приміщення в Києві дещо зросли. У кращих активах вони становлять $ 5-5,5/кв. м / міс., тоді як в ЦСЄ середні ставки коливаються від $ 3,4 до $ 6,5/кв. м/міс.

На більшості ринків ЦСЄ рівень вакантності складів нижче 5%, показник в Україні становить 1-4%, відзначають в компанії. При цьому на українському ринку спостерігається дефіцит вільних приміщень, а пандемія не породила зростання вакантності.

За даними Colliers, в загальній структурі операцій в 2020 році переважають оператори роздрібної торгівлі, електронної комерції, логістичні оператори і дистриб’ютори, які формують значну частку попиту.

“Більшість угод на ринку проходило в об’єктах на стадії будівництва. Така практика є одним з показників підвищеного попиту і дефіциту якісних складських приміщень”, – відзначають в компанії.