SoftBank придбав 40% норвезької робототехнічної компанії AutoStore

Японський технологічний конгломерат SoftBank придбав 40% норвезької фірми AutoStore, що спеціалізується на автоматизації і роботизації складських приміщень. Покупка обійдеться SoftBank в $2,8 млрд. Операцію планують завершити в квітні 2021 року.

AutoStore розробила систему, яка дозволяє роботам збільшити простір для зберігання на складах. Компанія сьогодні налічує понад 600 установок і 20 тис. роботів в 35 країнах. Її розробки дозволяють покупцям зберігати в чотири рази більше інвентарю на складі, ніж до впровадження техніки. Серед клієнтів AutoStore такі компанії, як американська роздрібна мережа електроніки Best Buy, шведська телекомунікаційна компанія Siemens і британська продуктова мережа Asda.

Продавцями в угоді виступають американська інвестиційна компанія Thomas H Lee Partners і шведська венчурна компанія EQT. Вартість бізнесу з урахуванням боргу (EV, EnterpriseValue) оцінили в $7,7 млрд.

Для SoftBank, відзначає Financial Times, угода знаменує продовження інвестицій в компанії в області роботизації і електронної торгівлі. Через свій інвестиційний підрозділ Vision Fund SoftBank вклав мільярди в проекти, які, на думку генерального директора SoftBank Масаесі Сона, можуть зайняти ключові позиції в економіці майбутнього.

Раніше SoftBank також придбав акції декількох логістичних компаній, здатних поліпшити ланцюжок поставок гігантів електронної комерції, таких як Alibaba, в яких SoftBank також має частку, пише CNBC.

У 2019 SoftBank інвестував в Berkshire Gray, американську компанію з виробництва складської робототехніки, а Vision Fund придбав частку в американській логістичної компанії Flock Freight і індійському логістичному стартапі Delhivery.