Попит на складські приміщення в Європі стрімко зростає

Попит на складські приміщення в Європі стрімко зростає, оскільки площі займають гіганти електронної комерції, такі як Amazon і Alibaba.

Зростання онлайн-продажів змусила продавців шукати склади, розташовані якомога ближче до клієнтів, щоб в умовах високої конкуренції скоротити час доставки. Це викликало сплеск попиту на складські приміщення, в результаті чого рівень вакантних площ в Європі впав до рекордно низького рівня – близько 5% – і цей показник все ще знижується, зазначив Маркус де Мінквіц, директор лондонської омніканальної групи Savills, повідомляє CNBC.

За даними Savills, загальний обсяг інвестицій в європейську логістику в минулому році зріс до 38,64 млрд євро ($46,5 млрд), що є рекордним показником з 2013 року.

Тепер Європа очікує більшого попиту з боку китайських гравців електронної комерції, що виходять на ринок на чолі з Alibaba, сказав де Мінквіц. Alibaba розширює свій бізнес транскордонної електронної комерції, в першу чергу за рахунок платформи AliExpress і логістичного підрозділу Cainiao.

Швидке зростання транскордонної електронної торгівлі сприяв збільшенню виручки Cainiao на 51% в річному вирахуванні до $1,74 млрд за останні три місяці 2020 року. Виручка від оптової міжнародної торгівлі зросла на 53%, до $577 млн ​​протягом періоду, за даними Alibaba.