До кінця цього року у Польщі буде відкритий новий термінал на кордоні з Україною

До кінця цього року буде відкритий новий термінал у Мостиськах, де зараз створюється потужний хаб на українсько-польському кордоні. Про це з посиланням на керівника терміналу N’Unit Ігоря Богданова повідомляє Railfreight.

Богданов презентував плани розбудови залізничних терміналів на саміті, що відбувався у Польщі на початку місяця. За його словами, Мостиська як головні ворота між Україною та Польщею, – це ідеальне місце, а Польща – це не лише найбільших торговий партнер України, але й країна, через яку проходять основні шляхи до ЄС. Зокрема, уже зараз чимало вантажів через цю станцію прямує з української території до Дуйсбурга, Бенілюксу та інших частин ЄС.

Компанія N’Unit відносно молода, але вже сьогодні у своєму розпорядженні вона має чотири термінали. Два з них знаходяться у Києві, решта два – у Харкові та Дніпрі. У кожного свої особливості, що залежать від місцевої економіки та характеру попиту з боку клієнтів.

«Київ – це точка консолідації усіх імпортних перевезень та експорту деревини. Дніпро має вироби зі сталі та багато важкої техніки. Харків працює з промисловим імпортом та експортом сільськогосподарської продукції», – пояснив Богданов. Тапер, за його словами, Мостиська має стати першим повномасштабним приватним терміналом на кордоні з ЄС. Найпізніше у січні наступного року звідси мають піти потяги, що стане першим етапом запуску нового хабу. На другому етапі почнуть працювати склади. На третьому почнуть надавати такі послуги, як перевантаження, пакування тощо. Словом, усе те, що можна отримати у сухих портах.

Однією з унікальних переваг тут стане наявність одразу двох залізничних колій – широкої та вузької європейської. Це дозволить перевантажувати частину товарів, які проходять на Новому Шовковому шляху. Також дуже важливим є обслуговування вантажопотоку між Україною, Польщею та іншими країнами ЄС. За планами, у першому кварталі через новий термінал у Мостиськах має пройти 100 тисяч TEU.