Експерти компанії Four Parx назвали чотири основні тренди у сфері логістичної нерухомості на 2022 рік

Експерти компанії Four Parx, що працює у сфері логістичної нерухомості, назвали чотири основні тренди, за якими буде розвиватися цей сегмент ринку в 2022 році.

Оцифровування. Аналітики покладаються на дані дослідження, проведеного у Logistics Real Estate Initiative. Завдяки ньому, фахівці приходять до висновку, що саме інноваційні технології додають сьогодні нові цінності бізнесам. Крім того, оцифровування процесів надає цілу низку переваг та вирішує проблеми, про які усім відомо.

Інновації. Попит на нові рішення продиктований стрімким розвитком електронної комерції. За попередніми підрахунками, через це лише у Німеччині до 2025 року знадобиться додатково 4 млн квадратних метрів складів. Оскільки місця буде хронічно не вистачати, кожна одиниця площі має бути використана з максимальною ефективністю. А це неможливо без інновацій.

Скорочення бюрократії. Йдеться водночас про спрощення документообігу та полегшення затвердження різних проектів, пов’язаних з будівництвом чи реконструкцією об’єктів нерухомості, застосуванню на них новітніх енергетичних систем, а також з процедурою виділення земельних ділянок тощо.

Кліматична нейтральність. Для логістичної нерухомості вже існує чимало технічних рішень, які дозволяють перетворити складські комплекси та логістичні парки у кліматично нейтральні об’єкти. Поступово це стає мало не обов’язковою опцією. Наприклад, відновлювальна зелена енергетика дозволяє не тільки суттєво скоротити поточні витрати, але й будувати сталий бізнес на привабливому з точки зору клієнтів маркетингу, отримувати преференції від місцевих органів влади тощо.