CBRE опублікувала звіт про розвиток сектору логістичної нерухомості Німеччини

Аналітична агенція CBRE опублікувала звіт про розвиток сектору логістичної нерухомості Німеччини. Згідно з зібраними даними, ринок країни у першій половині поточного року виріс на 22% у порівнянні з січнем-червнем 2020 року.

Зокрема, аналітики відзначають, що швидкому зростанню сприяло залучення інвестицій до створення логістичної нерухомості високого класу. Загальний обсяг інвестиції тут досяг 4,4 млрд євро за шість місяців. Кращий результат був зафіксований ще у 2017 році, коли капіталовкладення у логістичну нерухомість країни досягали 5,5 млрд євро за той же період. Однак цього року показники виявилися більшими на 22% у порівнянні з першою половиною 2020 р.

Як пояснив Кай Оулдс, керівник відділу логістичних інвестицій Німеччини в CBRE, суттєве зростання інвестицій стало наслідком надзвичайно високого попиту на нові склади як серед німецьких, так і серед іноземних вкладників.

З іншого боку, таке збільшення обсягів інвестицій підтверджує добрі перспективи подальшого зростання німецької економіки, вважає Ян Лінсін, керівник досліджень CBRE в Німеччині. У першу чергу, це стосується промисловості, експортерів а також торгових компаній, зорієнтованих переважно на внутрішній ринок, уточнив він.

Пандемія, наприклад, дуже змінила поведінку роздрібних покупців. Очікується, що у сфері роздрібних продажів онлайн-торгівля до 2025 року складатиме 19%. Загальний річний оборот у цій сфері досягне 114 млрд євро. Це означає, що німецьким компаніям додатково знадобиться 4 млн кв. м сучасних складів.

За підсумками першого півріччя ц.р. стало відомо, що німецькі та іноземні інвестори беруть участь у девелоперських проектах на ринку логістичної нерухомості приблизно у співвідношенні 50х50. Така ж картина спостерігалася і минулого року.